Dezinformacja nie jest nowym zjawiskiem. Jednak rozwój napędzany doskonaleniem i wykorzystaniem samouczących się algorytmów - powszechnie określanych jako sztuczna inteligencja (AI) - zmienił jakość i ilość dezinformacji. Dezinformacja w coraz większym stopniu zagraża gospodarce i społeczeństwu poprzez zwiększone możliwości zautomatyzowanego wywierania wpływu. Gospodarka i społeczeństwo są w dużej mierze źle przygotowane, jeśli w ogóle, na te zmiany.
Po krótkim wprowadzeniu do korzeni i obecnego rozwoju, a także podstawowych zastosowań sztucznej inteligencji, przedstawione zostanie przejście od sztucznej inteligencji do zautomatyzowanego wpływu z możliwymi pozytywnymi i negatywnymi cechami, a także oczekiwanymi trendami na najbliższe 24 miesiące. Aktualne badania Bayerischer Rundfunk i netzpolitik.org dotyczące danych będących przedmiotem obrotu handlowego zostaną wykorzystane do zidentyfikowania zagrożeń i szans oraz będą stanowić podstawę do kolejnej rundy dyskusji
W przeciwieństwie do dużych firm platformowych, europejskie firmy często nie mają dostępu do dużej i zróżnicowanej puli danych, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju usług i modeli biznesowych opartych na danych. Wymiana danych między firmami oferuje sposób na rozwiązanie tego problemu. Kluczową rolę w tym kontekście odgrywa europejska strategia w zakresie danych. Jej celem jest stworzenie jednolitego rynku danych, który zwiększy globalną konkurencyjność Europy, jednocześnie chroniąc suwerenność danych. Centralnym elementem tej strategii jest ustanowienie wspólnych europejskich przestrzeni danych, na przykład w zakresie mobilności, przemysłu lub energii. W ramach tych przestrzeni danych firmy mogą bezpiecznie i przejrzyście udostępniać dane. Umożliwia to dostęp do bardziej zróżnicowanych źródeł danych, sprzyjając bardziej świadomemu podejmowaniu decyzji i lepszym innowacjom.
Podczas naszych warsztatów najpierw przeanalizujemy obecny rozwój przestrzeni danych, w tym prace Centrum Wsparcia Przestrzeni Danych i Catena-X. Inicjatywy te zapewniają ważny impuls do umożliwienia godnych zaufania i bezpiecznych procesów udostępniania danych w różnych branżach.
Następnie otworzymy głos w dyskusji: Jakie masz doświadczenia z udostępnianiem danych? Jakie widzisz wyzwania i możliwości? Na koniec spojrzymy w przyszłość i zbadamy potencjalne strategiczne zastosowania udostępniania danych dla firm i organizacji.
◾ Bieg charytatywny
◾ Start 13:00
◾ Dystans 5 km ok 40 min
◾ Hotel Crowne Plaza Warszawa
To jest wyjątkowy bieg charytatywny, którego celem jest podkreślenie 20. rocznicy wejścia Polski i 9 krajów do Unii Europejskiej oraz zebranie funduszy na protezy dla ofiar wojny w Ukrainie.
Wydarzenie organizowane jest przez Lions Club International i łączy międzynarodową społeczność pod hasłem „We Run We Serve”. W duchu solidarności i pokoju uczestnicy wystartują w Warszawie, a następnie przebiegną przez miasta takie jak Poznań, Słubice, Berlin, Poczdam, Helmstedt, Weimar, Kassel, Brühl, Maastricht i zakończą w symbolicznej stolicy Europy Brukseli.
Charytatywnym celem biegu jest zebranie środków na protezy ortopedyczne dla ofiar wojny na Ukrainie. Uczestnicy przebiegną 1 124 km, aby inwalidzi wojenni mogli chodzić.
Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola oraz Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski objęli honorowym patronatem LIONS CHARITY RUN 2024 EUROPE. Ponadto, bieg swoim patronem objęli także wybitni przewódcy, w tym były prezydent Polski Lech Wałęsa, Minister do Spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka oraz wielu prezydentów miast na trasie w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W przeszłości Lions Charity Run swoim patronatem bieg obejmowali mn. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i Antonio Tajani, Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz przywódcy wielu innych państw.
W Warszawie odbędzie się honorowy start biegu. Uczestnicy przebiegną symboliczne 5 km. Trasa 1 124 km rozpocznie się dnia następnego w Poznaniu.
Wśród firm wspierających znajduje się Texet Poland członek AHK. Organizatorem i uczestnikiem biegu jest dr Mariusz Szeib Prezes Texet Poland, członek Lions Club Poznań Rotunda.
Zapraszamy na stronę internetową: www.lionscharityrun.pl
Wariant I: Stare Miasto
15:30 - 18:00 Piesze zwiedzanie Warszawskiej starówki z przewodnikiem i krótki koncert fortepianowy z muzyką Chopina w eleganckiej sali koncertowej na Starym Mieście (j. angielski i j. niemiecki)
Wariant II: Aktywnie
15:30 - 17:30 Aktywne zwiedzanie miasta - wycieczka rowerowa przez centrum miasta (w języku angielskim)
Wariant III: Chillout
15:30 - 17:00 Chilloutowe przyjęcie w Varso Tower z panoramą Warszawy i tarasem widokowym najwyższego wieżowca w Polsce i UE - jako gość firmowego CMS z aperitif &przekąskami oraz chilloutem